top of page

Dvasinis tiesinimas - sveikatinimo metodas

Dvasinis tiesinimas – dar viena Rūtos Černiauskaitės veikla, kaip pati sako, – labiau dvasinė praktika. Šio meno versli mama pradėjo mokintis prieš maždaug 5 metus ir štai jau yra dvasinio ištiesinimo specialistė ir Reiki mokytoja meistrė. „Sėkmingai dirbu, turiu gerų atsiliepimų ir rekomendacijų, tad kyla minčių su šia veikla ateityje plėstis ir į užsienio šalis, juolab kad sulaukiu kvietimų“, – teigia Rūta.

Rūta pelnė Auginančios verslios mamos' 2016 titulą už indėlį į vaikų ir suaugusių asmenybės formavimą, dvasinių vertybių propagavimą, edukacinius seminarus, visuomenės gerovės kėlimą.

Paprašyta apie veiklą egzotišku pavadinimu papasakoti plačiau, Rūta jį įvardija kaip Lietuvoje naują sveikatinimo metodą, kurį taikant per trumpą laiką kiek įmanoma ištiesinamas žmogaus stuburas, suvienodinamas pečių aukštis ir klubų padėtis, taigi, suvienodėja ir kojų ilgis. Visi žmonės esą yra asimetriški ir daugiau ar mažiau kreivi – pasak Rūtos, labai retai kada ateina visiškai tiesaus stuburo žmogus. Būna, kad stuburo tiesinimo seanso kreipiasi netgi jogai. Dažnam po Reiki meistrų prisilietimo sveikata pagerėja iš karto, žmonės jaučia malonų atsipalaidavimą, dingsta įtampa.

Dvasinis stuburo tiesinimas – puikus Piotro Elkunovičiaus sukurtas sveikatinimo būdas, pasaulyje sėkmingai gyvuojantis jau 25 metus. Šveicarija, Tailandas, Anglija, Italija – tai tik kelios šalys, kuriose jis plačiai paplitęs. Lietuvoje oficialiai pripažintų šio metodo gydovų yra 16, Rūta – viena iš jų.

„Į mus kreipiasi žmonės, turintys skoliozę (iškrypusį stuburą), besiskundžiantys sąnarių, nugaros, galūnių skausmais, – savo klientų-pacientų kategorijas vardija Rūta. – Ištiesinimas įvyksta iš karto pirmojo seanso metu, o toliau energetiškai dirbama su visu kūnu, organais ir sistemomis. Būna akivaizdžių pagerėjimų, kai iš karto praeina skausmai. Būna, kad jie tiesiog sumažėja ir pagerėja bendra savijauta – tada siūlome seansą pakartoti“.

Asmeninės pastangos – vėliau

Tik iš lūpų į lūpas reklamuojamas netradicinis sveikatinimo metodas sparčiai populiarėja: į Reiki meistrų organizuojamas gydymo dienas susirenka apie 40 žmonių – daugiau esą net neregistruojama, nes gydovai visiems tiesiog fiziškai nebespėtų padėti.

Kadangi atliekant seansą, nėra jokių intervencijų į žmogaus fizinį kūną, toks gydymas neturi šalutinio poveikio. „Tai energetinis darbas, kai dvasinis gydovas tiesiog ištiesina stuburą, padėdamas energijai praeiti pro subtiliuosius kūnus ir pasiekti mūsų fizinį kūną“, – rimtai kalba Rūta, o aš nieko nesuprantu. Kiek aiškiau tampa tik išgirdus prof. Brėdikio pavardę – Rūta primena, kad savo knygose profesorius taip pat aprašo, kaip žmogus savo rankomis gali gydyti kitą žmogų. „O pagrindinis įrodymas, kad tai iš tiesų veikia – teigiami žmonių atsiliepimai“, – sako Reiki meistrė.

Paties žmogaus pastangų, kaip teigia gydovė, tokiam sveikimui nereikia. „Kai kurie sako, kad galbūt tai lengvas išgijimo būdas, bet aš tai vadinu tiesiog sveikatinimo praktika. Mes padedame žmogui atsitiesti, tačiau toliau jis turi stengtis pats: mankštintis, paisyti sveikos mitybos, stebėti savo mintis ir emocijas. Bet kuriuo atveju, tai darbas su savimi, o mes – tik pagalbininkai“, – jokių stebuklų vis dėlto nepažada Rūta.

Atsisveikindama klausiu, kuri iš visų turimų veiklų pačiai Rūtai arčiausiai širdies? „Sunku įvardinti, – akimirką susimąsto, bet galiausiai apsisprendžia: – Man labai patinka, kad visos jos viena kitą papildo, o įvairovė neleidžia užsistovėti vietoje.“

Skaidrė Vainikauskaitė / www.verslimama.lt

Featured Posts
Check back soon
Once posts are published, you’ll see them here.
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page